شرط کاهش قیمت خودرو در شب عید / نماینده مجلس اعلام کرد
  • 13634
  • 1402/11/16
[ نسخه چاپی ]

:: شرط کاهش قیمت خودرو در شب عید / نماینده مجلس اعلام کرد

شماره :
13634
عنوان :
شرط کاهش قیمت خودرو در شب عید / نماینده مجلس اعلام کرد
توضیحات تکمیلی :

به گزارش پایگاه خبری پارس نماد داده ها، آئین‌نامه‌های واردات خودرو در کمیسیون صنایع تدوین و تصویب شد و در جلساتی که اخیرا با دولت داشتیم، اعلام کردند که ثبت سفارش‌ها توسط شرکت‌های وارد کننده، انجام شده است.

نمایند مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به تازگی تعدادی خودرو وارد کشور شده است اما روند واردات کُند است که در این رابطه از دولت درخواست کرده ایم که این روند را سرعت ببخشند چراکه با نزدیک شدن به شب عید مردم مبادرت به خرید خودرو می‌کنند و این عامل می تواند در تنظیم بازار و شکستن قیمت‌ها تاثیرگذار باشد.

فیروزی با اشاره به اینکه برای کنترل و تنظیم قیمت خودرو ، بحث واردات مطرح شده است تا با متناسب‌سازی عرضه و تقاضا، قیمت خودرو در کشور پایین بیاید، اضافه کرد: هرچه این روند تا روزهای منتهی عید نوروز سرعت گیرد، شب عید شاهد کاهش قیمت خودرو خواهیم بود و اگر این روند با کُندی فعلی پیش برود قیمت‌ خودرو هم کاهشی نخواهد بود.

خودروهای برقی عامل دیگر آرام کردن بازار

عضو کمیسیون صنایع مجلس یادآورشد: البته موضوع دیگری که باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود، واردات خودروهای برقی است که هم مجلس و هم دولت روی این موضوع تاکید دارند چون از یک سو باعث کاهش قیمت خودروهای فعلی و از سوی دیگر کاهش آلاینده‌های زیست محیطی می شود و در نهایت مانع از هدر رفت سوخت‌های فسیلی خواهد شد.(شهرخبر)

انتهای پیام/ خبرنگار پایگاه خبری پارس نماد

تاریخ شروع :
1402/11/16
تاریخ پایان :
تهیه و ارسال اسناد :
شرکت پارس نماد داده ها- تلفن 2 الی 88349671-021