صادرات ماشین‌آلات صنعتی طلا و جواهر به کشورهای خارجی
  • 13258
  • 1402/08/28
[ نسخه چاپی ]

:: صادرات ماشین‌آلات صنعتی طلا و جواهر به کشورهای خارجی

شماره :
13258
عنوان :
صادرات ماشین‌آلات صنعتی طلا و جواهر به کشورهای خارجی
توضیحات تکمیلی :

به گزارش پایگاه خبری پارس نماد داده ها،محمدمهدی برادران در اولین همایش ملی توسعه صادرات مصنوعات طلا، جواهر، نقره، گوهرسنگ و صنایع وابسته در تبریز، افزود: صنعت طلا و جواهر علاوه بر پیشینه زیاد، آینده درخشانی دارد چرا که این صنعت ظرفیت خوبی برای توسعه دارد. وی نخستین فرصت بهبود در حوزه طلا و جواهر را وجود انسان‌های موفق و بزرگ دانست و گفت: در حال حاضر بسیاری از صنایع مشکل مالی و تسهیلاتی دارند ولی فعالان این هنر صنعت توانمندی خوبی دارند.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: وجود انجمن‌های تخصصی فرصت مغتنمی است چرا که در کنار اتحادیه‌ها، انجمن‌های تولیدکنندگان و صادرکنندگان ظرفیت خوبی دارند و خوشبختانه اتحادیه‌ها و انجمن‌های این حوزه در کنار یکدیگر هستند. برادران با اشاره به برآورد ذخیره ۳۰ تنی طلا در آذربایجان شرقی گفت: بسیاری از زیرساخت‌ها مانند کارخانه‌های فعال در این صنعت، ماشین آلات صنعتی و بازار مناسب در این حوزه وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود و به سمت تولید انبوه حرکت کنیم. وی با اشاره به اهمیت اتصال صنایع کوچک به یکدیگر گفت: وزارت صمت از تمام صنایع به ویژه صنایع بزرگ حمایت می‌کند.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت به تدوین برنامه‌های راهبردی در صنعت طلا و جواهر اشاره کرد و گفت: ملاک ما در این حوزه اتخاذ برنامه‌های راهبردی است که به صورت مستمر تمام اقدامات انجام شده در این مسیر را پیگیری می‌کنیم. برادران ادامه داد: موضوع تسهیل واردات و صادرات در حوزه طلا و جواهر کار بزرگی بود که البته موضوع واردات شمش را نیز حل کردیم. وی با بیان این که در حال حاضر نزدیک به ۹ تن واردات طلا با تعرفه گمرکی صفر داریم، تاکید کرد: تعادل در واردات و صادرات و تامین مواد اولیه مورد نیاز موجب شده کمبودی در بازار طلا وجود نداشته باشد و آرامش کامل در این حوزه برقرار شود.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: امیدواریم شهرک طلا و جواهری که در شهر تبریز ایجاد خواهد شد به عنوان نماد تبریز در صنعت طلا و جواهر بدرخشد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، این همایش با حضور معاون صنایع عمومی وزارت صمت، مدیر کل صمت آذربایجان شرقی، و برخی از نمایندگان تبریز برگزار شد که در پایان این همایش از فعالان و پیشکسوتان هنر صنعت طلا و جواهر تجلیل شد.(ایسنا)

 

 

انتهای پیام /خبرنگار پایگاه خبری پارس نماد

تاریخ شروع :
1402/08/28
تاریخ پایان :
تهیه و ارسال اسناد :
شرکت پارس نماد داده ها- تلفن 2 الی 88349671-021